مقالات

اسم دقیق انواع شلوارهارو میدونید؟

همانطور که می دانید شلوار به نوعی لباس اطلاق می شود که پایین تنه را می پوشاند. شلوارهای متنوع و فراوانی در بازار موجود هستند، به طوری که اگر برای خرید شلوار به بازار رفته باشید، ممکن است اسم های ناآشنایی را شنیده باشید که باعث سردرگمی شما شود.

شلوار بوت کات

شلوار جین بوت کات در قسمت بالای زانو راسته و از زانو به پایین کمی گشادتر می شود اما پاچه های آن از شلوار پاچه گشاد تنگ تر است. در قسمت زانوها این شلوار مخروطی شود و از زانو به پایین کم کم گشاد می شود.

شلوار مام استایل

شلوار جین مام استایل یکی از ترندهای پرطرفدار شلوار در سال های اخیر است. شلوار مام استایل به شلواری می گویند که در قسمت ران و زانو تقریباً برش مشخص دارد و کمی در قسمت ساق تنگ یا گشاد است. شلوارهای مام استایل معمولاً فاق بلند دارند و برای افرادی که دارای اندام ساعت شنی هستند ، بسیار مناسب اند.

شلوار مام فیت

شلوار جین مام فیت دارای فاق بلند است که مشابه شلوار مام استایل کمری آن از بالای ناف بسته می شود. این شلوار می تواند مدل راسته یا اسکینی باشد. شلوار مام فیت دارای ران و ساق جذب یا گشاد است اما مام استایل را دارای ران و ساق گشاد می باشد.

شلوار اسکینی

شلوار های اسکینی به شلوار های تنگی می گویند که در قسمت ران و باسن بسیار تنگ و چسبان هستند. شلوار اسکینی را می توان از جنس های پارچه ای، کتان و جین تهیه کرد. شلوار های اسکینی را می توان با لباس های مختلفی ست کرد.

شلوار بوی فرند و گرل فرند

شلوار جین بوی فرند یک نوع شلوارِ برگرفته از الگوی مردانه است که وقتی خانم ها این نوع شلوار را می پوشند به نظر می رسد شلوار یک پسر را کوتاه کرده اند و سپس آن را پوشیده اند. شلوار های گرل فرند، همان شلوار بوی فرند هستند که دارای برش ظریف و فاق بلند و پاچه های راسته تری هستند. شلوار مام استایل در مقایسه با گرل فرند، فاق بلندتر و پاچه گشادتری دارد.

شلوار بگ

شلوار بگ در انگلیسی با نام baggy pants معروف است. این نوع شلوارها، شلوارهای سرتاسر گشادی هستند. این نوع شلوارها معمولا با تی شرت های اورسایز و بلند پوشیده می شود.

شلوار راسته

شلوار راسته یکی از رایج ترین نوع شلوارهایی است که اکثر افراد در موقعیت های رسمی و نیمه رسمی می پوشند. این نوع شلوارها از جنس پارچه های مختلف تهیه می شوند و آنها قسمت جلوی آنها زیپ یا دکمه دار است. شلوار راسته که از بالا تا پایین، به یک اندازه گشاد است را می توان با لباس های مختلفی ست کرد.

شلوار سرهمی

شلوار سرهمی دارای بالاتنه ای است که به خط کمر متصل می باشد. خط دوخت این نوع شلوار از گردن شروع می شود تا در قسمت جلو و عقب، به شلوار می رسد. اکثر اوقات جیب های این مدل شلوار روی شلوار و نزدیک درز کمر دوخته می شوند.

شلوار لگ

شلوار لگ به شلوارهای تنگ و چسبناکی می گویند که جنس ضخیمی دارند. شلوار لگ ضخامت طرح و مدل های متنوع و زیبایی دارد که استایل فوق العاده جذاب و شیکی را در حین پوشیدن به خانم های شیک پوش و مدرن می دهد. شلوارهای لگ را می توان به عنوان یک لباس مناسب و شیک در همه جا استفاده نمود.

شلوار دم پا گشاد

شلوار دمپا برخلاف شلوارهای جذب، به بدن شما نمی چسبد و راحتی بیشتری را به شما می دهد. این نوع شلوار در قسمت باسن و ران کاملا اندازه است، اما از زانو به پایین گشاد می شود. تنوع در شلوار های دمپا گشاد به عنوان ترند سال 2021 به قدری زیاد است که انتخاب را برای شما سخت و جذاب می کند.

جوراب شلواری

بیشتر مردم جوراب شلواری را با شلوار چسبان اشتباه می گیرند؛ اما یک تفاوت ظریف بین این دو وجود دارد. اگرچه جوراب شلواری مانند شلوار چسبان از پارچه کشی تولید می شود، این نوع جوراب برخلاف شلوار چسبان، جوراب دارد و کف پا را هم می پوشاند.

شلوار رکابی

این مدل شلوار به شلوار چسبان شباهت دارد، با این تفاوت که بندی زیر پا قرار می گیرد و شلوار را مانند کمربند در جای خود نگه می دارد.

شلوار پانکی

این مدل شلوار که بین نسل جوان بسیار محبوب است، دارای دوخت و جیب های زیادی می باشد که اکثر این جیب ها تزیینی هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *